آبپاش های مخفی شونده فضای سبز

بازدید: 2321

آبپاش مخفی شونده برای آبیاری فضای سبز در محیط های مختلف از جمله پارک ها و ویلا ها مورد استفاده قرار می گیرند. ویژگی منحصر به فرد این آبپاش ها در مخفی شدن آن ها در زیر خاک است. بدین ترتیب در زمان آبیاری آبپاش از خاک بیرون می آید و آبیاری را انجام می دهد و پس از آن به درون خاک باز میگردد. 

آبپاش مخفی شونده از سری آبپاش هایی هستند که عموما برای آبیاری فضای سبز مورد استفاده قرار می گیرند. بسیاری از محیط های خانگی، ویلایی و پارک ها برای آبیاری محوطه فضای سبز خود و آبیاری گیاهان، گل ها و چمن اطراف محوطه از قابلیت های آبپاش مخفی شونده بهره می برند.

آبپاش مخفی شونده چیست؟

آبپاش مخفی شامل یک بدنه پلاستیکی است که پیستون نازل آبپاش درون آن قرار گرفته است. به این ترتیب هنگام جریان پیدا کردن آب در لوله ها، نازل آبپاش مخفی شونده به کمک فشارآب از بدنه بیرون می آید و آبیاری را انجام می دهد. دلیل طراحی این آبپاش ها این است که فضای سبز به زیبا ترین شکل ممکن دیده شود و آبپاش بصورت مخفی و کاملا نامشخص است و آبیاری بصورت کامل و یکنواخت انجام شود.

آبپاش مخفی شونده چیست

معرفی انواع آبپاش مخفی شونده

آبپاش مخفی شونده در انواع متنوع برای نیاز های مختف توسط شرکت های تولید کننده طراحی و به بازار عرضه می شوند. هر مدل از آبپاش های مخفی شونده توانایی بر طرف کردن بخشی مخصوصی از نیاز مصرف کننده و متناسب با آبیاری فضای سبز و محوطه ی مشخصی است. در ادامه به معرفی انواع مختف آبپاش های مخفی شونده خواهیم پرداخت.

آبپاش مخفی شونده مدل اسپریر S020 رین ورودی 2/1 اینچ

آبپاش مخفی شونده مدل S020 رین با نازل های مختلفی در شعاع های متفاوت و دبی های گوناگون قابل تهیه و بهره برداری است. نازل های آبپاش مخفی شونده با توجه شعاع پاشش دسته بندی بندی می شوند. فشار آب در لوله ها و زاویه تعیین شده برای پاشش می تواند در شعاع پاشش آبپاش تاثیر گذار باشد. با این حال می تواند گفت آبپاش های سری S020 می توانند محدوده ی حدود 2 تا 5 متر را پوشش دهند. این نازل ها با اسامی A17 ، A15 ، A12 ، A10 و A8 قابل ارائه و استفاده هستند. در جدول زیر مشخصات کلی این آبپاش ها را می توانید مشاهده کنید.

آبپاش مخفی شونده رین

آبپاش مخفی شونده مدل S050s  روتوری ورودی 2/1 اینچ

آبپاش مخفی شونده مدل S050s این توانایی را دارد تا محدوده ای با شعاع 5.2 متر تا 9.1 متر را پوشش دهد. شعاع پاشش آبپاش با توجه محدوده فشار آب موجود در لوله و نازل مورد استفاده می تواند متغیر باشد. ورودی این آبپاش 2/1 اینچ است و زاویه پاشش آن از 40 تا 360 می تواند تغییر کند. محدوده فشار کارکرد آبپاش مخفی شونده مدل S050 s از 1.4 بار تا 5 بار می باشد. ای آبپاش برای فضا سبز پارک ها و ویلا ها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در جدول زیر مشخصات فنی هر کدام از نازل های این آبپاش با جزئیات ذکر شده است.

آبپاش مخفی شونده روتوری

آبپاش مخفی شونده مدل s075 D ورودی 4/3 اینچ

آبپاش مخفی شونده مدل S075 D با ورودی 4/3 اینچ قابلیت از شعاع 6.7 متر تا 15.5 متر را دارد. این آبپاش را می توانید با 12 نازل مختلف خریداری کنید و با توجه به ویژگی هر کدام از نازل ها و مصرف مورد نظرتان به کار بگیرید. فشار کاری ایده آل این آبپاش از 2 تا 5 بار است و حجم دبی آب خروجی از آن بین 1.9 تا 53.4 لیتر بر دقیقه متغیر است. آبپاش مخفی شونده مدل S075 D برای محوطه های فضای سبز گسترده و کوچک قابل استفاده و بهره برداری می باشد. ویژگی منحصر به فرد آبپاش S075 D  در اینجاست که به کمک پیچ قرار گرفته بر روی کلاهک آن می توانید شعاع پاشش را تا 75 درصد کاهش دهید. علاوه بر این، نصب نازل های "زاویه پاشش کم" یا Low Angle   می تواند این آبپاش ها را در محیط های دارای وزش باد مقاوم کند تا آبیاری بصورت یکنواخت صورت پذیرد.  به همین دلیل این آبپاش در آبیاری فضای ها سبز ویلایی و پارک ها از کارآمدی ویژه ای برخوردارست.