دیوار سبز یا غیر سبز مساله این است!

alireza alavi سه شنبه 22 مهر 1399 - 15:16
دیوار سبز یا غیر سبز مساله این است!
با خواندن این مقاله رویای داشتن دیوار سبز در خانه و یا محیط کار شما به حقیقت میپیوندد، ایده داشتن دیوار سبز یا باغ عمودی علاوه بر جلوه هنرمندانه و زیبا باعث سلامت و احیای محیط شده، همچنین بعضا بعنوان عایق صوتی نیز استفاده میشود.

                    با نصب دیوار سبز در محیط کار و منزل یک قدم در راستای حفظ تنوع زیستی کره زمین بردارید!

دیوار سبز چیست؟

 • دیوار سبز در واقع آرایش عمودی مجموعه ای از گیاهان است که با توجه به سلیقه و محیط شما انتخاب میشود.

مزایای دیوار سبز چیست؟

 • دیوار سبز، مثل روحی است که در فضای شما دمیده می شود و با خود سلامت محیط را به همراه دارد، شماه ممکن است که حایط خلوت یا تراس کوچک داشته باشید یا یک دیوار مشترک که حتی برای عایق صوتی شدن دیوار از این راه حل میتوانید استفاده کنید. 


گام 1: دیواری که میخواهید سبز کنید را انتخاب کنید: پیشنهاد ما به شما دیواری است که در معرض دید است یا دیوارهای قدیمی که میخواهید آن را بپوشانید یا یک دیوار مشترک تا بعنوان عایق صوتی عمل کند، یا دیواری که میخواهید جلوی دید بیرون به محوطه شما را بگیرد به این ترتیب که یک فضای خصوصی برای شما فراهم شود.


گام 2: انتخاب نوع و سیستم دیوار سبز: با توجه به آسیبهای احتمالی ناشی از آبیاری و نصب گیاهان به دیوار مربوطه یکی از 3 روش زیر را انتخاب میکنیم:

1- سیستم دیوار سبز بیرونی:  (1- یکپارچه، 2- مدولار) تفاوت آنها در پنلهای آماده ی قابل نصب به روی دیوار است با توجه به هزینه بالای سیستمهای یکپارچه و مشکلات آبیاری آن، استفاده از سیستمهای مدولار متداول تر است.

یک پارچه: در این مدل یک دیوار به صورت پنل های آماده روی دیوار نصب میشود. در هر متر مربع از این دیوارها قابلیت کاشت حدود 20 عدد گل و گیاه گرین وال را دارد.

                                                                                                                                                                                                              


مدولار: در این سیستم در فضایی که قصد طراحی و ایجاد دیوار سبز داربد، یک فلاور باکس بصورت طولی قرار داده می شود و در قسمت بالای این سازه از سازه ی داربستی با کمک سیم، تسمه و … ایجاد می شود تا پس از کشت گیاهان رونده برای گرین وال روند رشد این گیاهان هدایت شود و فضای بالایی دیوار پوشیده از گیاهان رونده شود. دیوارهای سبز مدولار بدلیل سازه و ساختار انعطاف پذیر خود قابلیت طراحی و ایجاد در هر سطح و فضای باز با هر نوع آب و هوایی را دارا میباشند. این سیستم با مقاومت در برابر باد شدید طراحی شده است.

                                                                                                                                                                                                                

در دیوار سبز یکپارچه تنوع بیشتری از گیاهان نسبت به حالت مدولار وجود دارد در سیستم مدولار تنوع کشت گیاهان 3-4 رقم گیاه محدود می شود. دیوار سبز یکپارچه از همان ابتدای ساخت دارای پوشش گیاهی می باشد اما سیستم مدولار به مرور زمان این پوشش را ایجاد می کند.

2- سیستم دیوار سبز داخلی: 

سیستم دیوار سبز داخلی مناسب جهت استفاده در محیط های داخلی است و برای این منظور طراحی شده است. در اکثر اوقات طراحی دیوار سبز داخلی بر مبنای انشعاب مستقیم ورود آب و خروجی زه آب بوده و طبق این مدل اجرا می شود. اگر چه گاهی اوقات نیز سیستم دیوار سبز داخلی میتواند بدون اتصال به جریان آب مستقیم و به صورت گردشی نصب شود و در این صورت ما فاضلاب خروجی نخواهیم داشت.           

                                                                                                                                                                                                                                                                               

بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد