بهترین تایمر آبیاری

Admin چهارشنبه 16 خرداد 1403 - 09:54
بهترین تایمر آبیاری

بهترین تایمر آبیاری موجود در بازار ایران

بهترین تایمر آبیاری تایمری است که بتواند نیاز های مصرف کننده را بصورت کامل برطرف کند و از نظر استاندارد های کیفیت نمره قابل قبولی کسب کند.

با توجه به وجود تعداد متنوع و گسترده ی تایمر های آبیاری در بازار ایران و نیاز روز افزون مصرف کنندگان به این دستگاه پرکاربرد، در این مقاله به بررسی و معرفی تایمر های مختلف خواهیم پرداخت. در این نوشته قصد داریم تا تایمر های مختلف را بررسی کنیم و در هر زمینه بهترین تایمر آبیاری را معرفی کنیم تا بتوانید به راحتی در میان انبوهی از تایمر های آبیاری به درستی تایمر مورد نظر خودتان را انتخاب کنید و تجربه مناسبی از استفاده از این دستگاه داشته باشید.  

تایمر آبیاری چیست و چه کاربردی دارد؟

تایمر آبیاری وسیله ایست که به کمک آن می توان مدت زمان آبیاری و فواصل آبیاری را مدیریت کرد و به این ترتیب خیال مصرف کننده را از بابت آبیاری منظم و یکنواخت گیاهان باغچه یا گلدان ها خانگی راحت می کند. بهترین تایمر آبیاری، تایمری است که ویژگی ها مختلفی داشته باشد و از ابعاد مختلف نمره قابل قبولی بگیرد. تایمری که استفاده از آن راحت باشد، در موقعیت های مختلف و شرایط گوناگون قابل اتکا باشد و بتواند وظیفه آبیاری گیاهان را مطابق برنامه ای که کاربر به آن داده است انجام دهد.

بهترین تایمر آبیاری به پیشنهاد کارشناسان ما

بهترین تایمر آبیاری را می توان از جنبه های مختلف و گوناگونی بررسی کرد. شرکت های مختلفی به طراحی و تولید تایمر آبیاری پرداخته اند. با این وجود تایمر های محدودی هستند که تمام نیاز های کاربر را برطرف کنند و از کیفیت مطلوبی برخوردار باشند. هدف از این مقاله سناساندن بهترین تایمر های آبیاری به مصرف کنندگان است تا بتوانند با دقت بیشتری تصمیم گیری کنند. در ادامه به بررسی جز به جز تایمر های آبیاری می پردازیم و بهترین تایمر ها را معرفی می کنیم.

تایمر آبیاری آمیکو

بهترین تایمر آبیاری به پیشنهاد کارشناسان ما، تایمر آبیاری آمیکو است. تایمر آبیاری امیکو در دو نوع تک خوجی و دو خروجی بعنوان بهترین تایمر آبیاری موجود در ایران توسط بسیاری از کارشناسام حوزه آبیاری شناخته می شود. دلیل این انتخاب وجودمزیت ها مختلف و قابل توجه این تایمر است که در ادامه به آن ها بیشتر خواهیم پرداخت.

بهترین تایمر آبیاری دیجیتال: تایمر آبیاری آمیکو

تایمر آبیاری آمیکو

 

تایمر آبیاری امیکو که با باتری قلمی راه اندازی می شود، دارای صفحه دیجیتال است و تمام ویژگی های بهترین تایمر آبیاری را داراست. صفحه دیجیتالی که به شما کمک می کند تا برنامه برنامه آبیاری مورد نظر تان رابه راحتی برای دستگاه مشخص کنید و مدیریت آبیاری خود را به راحتی انجام دهیدو این دستگاه دارای ورودی 1 اینچ به همراه تبدیل 3/4 اینچ است و خروجی آن 1/2 اینچ می باشد. این دستگاه در دو مدل تک خروجی و دو خروجی قابل تهیه و راه اندازی می باشد. به همین علت برای فضا های بزرگ و گسترده می توانید از مدل دو خروجی آن استفاده کنید و بخش وسیع تری را به سیستم آبیاری هوشمند مجهز کنید.

فرق تایمر آبیاری تک خروجی و دو خروجی چیست؟

تایمر های تک خروجی توانایی مدیریت و زمانبندی یک شیر را دارند. در حالی که تایمر های دو خروجی این قابلیت را دارند تا دو شیر را بصورت مجزا مدیریت کنند. این ویژگی در محیط های بزرگ و گسترده بسیار مورد استفاده کاربران واقع می شود. به این ترتیب فقط با یک شیر آب و نصب تایمر آبیاری دو خروجی، کاربران می توانند مشخص کنند که فضا ها به دو قسمت تقسیم شوند و هر کدام بصورت جداگانه آبیاری شوند. این قابلیت برای فضاهایی که فشار آب یا دبی آب کم است می تواند مزیت بزرگی باشد. به این دلیل که با تقسیم فضای مورد نظر و آبیاری آن ها بصورت جداگانه می توان از افزایش هزینه های مختلفی مثل قرار دادن پمپ قوی تر یا استفاده از لوله های بزرگتر جلوگیری کرد. 

علاوه بر این استفاده از تایمر آبیاری برای فضا هایی که از گسیلنده های مختلف بهره می برند نیز کاربردی است. چرا که فشار مورد نیاز برای کارکرد نازل های اسپری و قطره چکان ها با هم متفاوت است. به این ترتیب با جدا کردن قسمت هایی که با اسپری یا آبپاش آبیاری می شوند از قسمت هایی که با قطره چکان آبیاری می شوند می توان طراحی دقیق تر و مدیریت بهتری بر روی آبیاری هوشمند باغ یا باغچه داشت و نظارت مناسب تر انجام داد. 

مطالعه بیشتر: کجا تایمر آبیاری دو خروجی نیاز داریم؟

بهترین تایمر آبیاری آنالوگ: تایمر آبیاری زیرو رین

تایمر آبیاری زیرو

تایمر آبیاری زیرو رین

تایمر آبیاری زیرو رین یکی دیگر بهترین تایمر آبیاری های بازار ایران به حساب می آید. تفاوت این تایمر آبیاری با تایمر آبیاری آمیکو در صفحه نمایش ها و نحوه ثبت برنامه می باشد. با وجود اینکه تایمر آبیاری آمیکو امکاناتی مختلفی را در اختیار کاربر قرار میدهد تا برنامه آبیاری را دقیق تر و با جزئیات بیشتری زمانبندی کند، تایمر آبیاری زیرو تمرکز را در راحتی استفاده گذاشته است. استفاده و نحوه تنظیم این تایمر آبیاری بسیار ساده است. تنظیمات این تایمر تنها به کمک دو عدد پیچ گرداننده قرار گرفته بر ری دستگاه انجام می شود. یکی از پیچ ها مدت زمان آبیاری را مشخص می کند و دیگری فواصل آبیاری را تعیین می کند. تایمر آبیاری زیرو بهترین تایمر آبیاری آنالوگ در ایران محسوب می شود که بدون داشتن صفحه نمایش می تواند مدیریت سیستم آبیاری شما را به عهده بگیرد. این دستگاه با دو عدد باتری نیم قلم راه اندازی می شود و ویژگی منحصر به فرد آن این است که با فشار صفر نیز کار می کند. این بدان معناست که شما می توانید تایمر آبیاری زیرو را بر روی منبع آب بدون فشار نصب کنید و از بابت آبیاری فضای سبز باغ یا باغچه خیال تان راحت باشد.

تایمر آبیاری زیرو

بیشتر مطالعه کنید: طول عمر باتری تایمر آبیاری چقدر است؟ 

تایمر آبیاری کلیک

تایمر آبیاری کلیک به عنوان یکی از ساده ترین انواع تایمر های آبیاری محسوب می شوند که کار کردن با آن ها بسیار آسان است. هرچند این نمونه از تایمر ها قدرت انتخابی بالایی در اختیار کاربر قرار نمی دهند و مصرف کننده مجبور است از بین برنامه های وجود یکی را انتخاب کند اما با این حال به عنوان بهترین تایمر آبیاری با کارکرد آسان و ساده می توان از آن ها یاد کرد. تایمر آبیاری کلیک علاوه بر مدل آبیاری، مدل میست یا مه پاش را هم پشتیبانی می کند. تایمر کلیک میست با فواصل زمانی کمتر و مدت باز شدن کوتاه تر این شرایط را فراهم می کند تا برای سیستم مه پاش خود از آن استفاده کنید. از نظری می توان گفت تایمر کلیک، بهترین تایمر مه پاش محسوب می شود. 

بهترین تایمر مه پاش: تایمر کلیک میست رین

تایمر مه پاش کلیک میست

تایمر آبیاری مکانیکال رین بدون نیاز به برق و باتری

تایمر آبیاری مکانیکال رین یکی از معدود تایمر های آبیاری محسوب می شود که بدون نیاز به باتری و برق کار می کند. با این که محدودیت های خودش را دارد اما بدون شک با توجه به قابلیت منحصر به فرد آن می توان گفت یکی از بهترین تایمر آبیاری های موجود در بازار ایران به حساب می آید. این تایمر به کمک طراحی ویژه خود که بصورت تایمر معکوس عمل می کند، با چرخاندن و قرار دادن آن بر روی زمان مورد نظر به کمک سیستم چرخ دنده ها و مکانیسم فنر های قرار گرفته در آن زمان مورد نظر برای شما را در آبیاری اعمال می کند. نکته اصلی استفاده از تایمر مکانیکال اینجاست که برای شروع استفاده از آن حضور کاربر الزامی است تا صفحه تایمر را به مقدار مورد نظر بچرخاند و سپس تایمر شروع به باز کردن آب می کند و پس از سپری شدن زمان مورد نظر شیر آب را می بندد.

بهترین تایمر آبیاری بدون نیاز به برق و باتری: تایمر مکانیکال رین

تایمر مکانیکی رین

تایمر و کنترلر آبیاری از راه دور پیور ویژن رین

احساس نیاز به مدیریت و بررسی سیستم آبیاری از طریق بلوتوث و وایفای یکی از پیشرفته ترین تایمر آبیاری های موجود در جهان را ساخته است. تایمر آبیاری پیور ویژن به عنوان یکی از پیشرفته ترین و بهترین تایمر آبیاری هاست که قابلیت تنظیم برنامه های مختلف از طریق بلوتوث و کنترل آن به وسیله اینترنت را به کاربر می دهد. توانایی کنرلر پیور ویژن در مدیریت 6 و 4 شیر برقی با برنامه های مجزا و مختلف باعث شده است تا به یکی از پر کاربرد ترین تایمر های آبیاری تبدیل بشود. قابلیت دیگری این دستگاه استفاده از باتری شارژی و توانایی شارژ با پنل خورشیدی مخصوص یا توربین مخصوص آن، این کنترلر را از سایر رقبا جدا می کند. به کمک این توانایی ویژه دیگر نیازی به کابل کشی ها اضافی برای نصب شیر های برقی در زمین کشاورزی نیست و با نصب کنترلر در نزدیکی محل استقرار شیر های برقی می توان کابل کشی را به حداقل رساند.

بهترین تایمر آبیاری کنترل از راه دور: کنترلر پیور ویژن رین

کنترلر از راه دور پیور ویژن

تایمر آبیاری آمیکو پرو

تایمر آبیاری آمیکو پرو با داشتن یک صفحه نمایشگر و یک شیر برقی بی شک در گروه بهترین تایمر های آبیاری قرار می گیرد. نحوه تنظیمات و برنامه دهی به تایمر آبیاری امیکو پرو مشابه تایمر های آبیاری امیکو پلاس است. با این تفاوت که تایمر آمیکو پرو از یک عدد شیر برقی برای باز و بسته کردن جریان آب کمک می گیرد. این تفاوت اصلی این دستگاه با سایر تایمر های آبیاری موجود در بازار است. از طرف دیگر همین ویژگی منحصر بفرد باعث شده است تا در فضا های گسترده تر قابلیت استفاده داشته باشد و محیط های بزرگتری را پوشش دهد. دیگر نیازی به شیر حیاطی برای اتصال تایمر به شبکه آبیاری نیست و با قرار گرفتن شیر برقی در خط مسیر لوله جریان آب می توان سیستم آبیاری به تجهیزات هوشمند مجهز کرد. 

تایمر آبیاری آمیکو پرو

تایمر آبیاری رین پوینت

یکی دیگر از شرکت های نام آشنا در تولید تجهیزات آبیاری شرکت رین پوینت است. این شرکت چینی با توجه به کیفیت محصولاتی که تا کنون ارائه داده است توانسته توجه زیادی را به خود معطوف کند. رین پوینت تایمر های مختلفی در زیر گروه های متفاوتی طراحی و تولید کرده است که در ادامه به معرفی برخی از این تایمر های آبیاری خواهیم پرداخت. نکته قابل توجه در مورد تایمر آبیاری رین پوینت این است که با وجود کیفیت بالای آن ها و کارایی قابل قبول، نمی توان آن ها را رقیب تایمر های شرکت ایتالیا رین دانست. تایمر هایی مثل آمیکو یا زیرو با توجه به نکات ظریفی که طراحی و کارآمدی شان مورد توجه قرار گرفته است همچنان در صدر لیست بهترین تایمر آبیاری قرار دارند. 

تایمر آبیاری رین پوینت مدل ITV105 و ITV205

این نمونه از تایمر رین پوینت که هم مدل تک خروجی و هم مدل دو خروجی دارد بی شک یکی از تایمر های قابل قبول بازار محسوب می شود. طراحی زیبا، جنس بدنه قابل قبول، تنظیمات نه چندان پیچیده و ماندگاری خوب را می توان از ویژگی های این تایمر آبیاری دانست. نحوه نصب و تنظیمات تایمر آبیاری مدل ITV به کمک گرداننده قرار گرفته در بدنه تایمر و کلید های مثبت و منفی تعبیه شده روی ان انجام می شود. برای تنظیم این تایمر مصرف کننده باید در هر مرحله گرداننده را بچرخاند تا روی آیتم مورد نظر قرار بگیرد و سپس با کلید های مثبت و منفی مقادیر مورد نظر خودش را تغییر دهد. 

تایمر آبیاری رین پوینت

تایمر آبیاری و پکیج آبیاری شامل تایمر رین پوینت

نوع دیگری از محصولات رین پوینت را می توان پکیج های آبیاری دانست. این پکیج ها که تمام لوازم آبیاری را شامل لوله، اتصالات، نازل های گسیلنده و گاهی حتی تایمر آبیاری را در خود جای داده اند برای فضاهای معمولا کوچک مثل بالکن و تراس می توانند تمام نیاز های آبیاری کاربر را بر طرف کنند. به کمک این بسته بندی ها شکیل و زیبا مصرف کننده دیگر نگران این نیست که اطلاع فنی درباره تجهیزات آبیاری داشته باشد. به این دلیل که تمام وسایل مورد نیاز از قبل پیش بینی شده اند و درون بسته قرار گرفته اند تا برای راه اندازی یک سیستم آبیاری برای یک فضای کوچک آماده به کار باشند. مدل های مختلفی از این پکیج های آبیاری موجود است و برخی از آن ها نیز دارای تایمر آبیاری می باشند. 

بهترین تایمر آبیاری شامل وسایل آبیاری: مدل IK30V

پکیج آبیاری مدل IK30V

انواع پکیج آبیاری

تایمر آبیاری GT تک خروجی و دو خروجی

مدل دیگری از تایمر آبیاری، تایمر آبیاری مدل GT است که مشابه با سایر تایمر ههای آبیاری دارای صفحه نمایشگر دیجیتالی است و به کمک باتری راه اندازی می شود. تایمر آبیاری GT از نمونه های تایمر با برند متفرقه می باشد اما با این حال از کیفیت مرغوبی برخوردارست و از تایمر های محبوب به شمار می آید. این تایمر را نمی شود به عنوان بهترین تایمر آبیاری معرفی کرد اما باید توجه کرد که از نظر قیمت بسیار بصرفه و اقتصادی است. همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از مصرف کننده گان و نظرشان به این تایمر آبیاری جلب بشود. بد نیست بدانید که این تایمر از روی تایمر آبیاری اوربیت که یکی از شرکت های معروف و نام آشنا در این حوزه است طراحی و تولید شده است. با این تایمر آبیاری اوربیت به دلیل محدودیت های واردات در کشورمان مدت هاست که دیگر به بازار ایران عرضه نشده است. از مشکلات تایمر اوربیت می توان به این نکته اشاره کرد که تایمر های فیک زیادی به اسم تایمر اصل اوربیت معرفی می شوند و تشخیص اصالت آن ها کار آسانی نیست. 

تایمر آبیاری خانگی مدل GT

تایمر آبیاری ایریتن

بعنوان نمونه بعدی از تایمر های آبیاری خانگی می توان تایمر آبیاری مدل ایریتن اشاره کرد. تایمر آبیاری ایریتن بر خلاف سایر تایمر های آبیاری با باتری کتابی کار می کند. همین ویژگی باعث شده است تا طول عمر بیشتری به نسبت اکثر تایمر های آبیاری دیگر داشته باشد. صفحه دیجیتالی و قابلیت تنظیم تا 4 برنامه مجزا، تایمر آبیاری ایریتن را از سایر تایمر های آبیاری مجزا می کند. درپوش قرار گرفته بر روی بدنه تایمر ایریتن کمک می کند تا از ریزش آب بر روی آن جلوگیری شود و صفحه دیجیتالی در برابر نور خورشید طول عمر بیشتر داشته باشد. این تایمر از طراحی تایمر آبیاری نتافیم کپی برداری شده است. هرچند شاید به سختی بتوان این تایمر را در لیست بهترین تایمر آبیاری قرار داد با این حال، تایمر ایریتن از کیفیت مطلوبی برخوردارست و می تواند گزینه خوبی برای نصب در باغچه خانگی شم باشد. 

تایمر آبیاری ایریتن

تایمر آبیاری پمپ دار

با توجه به اینکه ممکن است در برخی نقاط، دسترسی به شیر آب ممکن نباشد، تایمر هایی طراحی شده اند که دارای پمپ هستند. این دستگاه ها به کمک برق و باتری کار می کنند. یعنی شما می توانید با توجه به موقعیت آن ها را از طریق سیم به برق متصل کنید یا به کمک باتری قلمی راه اندازی کنید. تایمر پمپ دار برای فضاهایی که دسترسی به شیر آب ندارند مثل اتاق خواب، دفتر کار، لابی هتل یا ساختمان و تراس های بدون شیر آب می تواند مساعد باشد. استفاده از تایمر آبیاری پمپ دار بسیار آسان است. شما باید یک ظرف آب را در کنار تایمر تعبیه کنید تا تایمر در زمان های مقرر شده آب را از درون ظرف اب به گلدان های پمپ کند و ان ها را آبیاری کند. ورودی و خروجی قرار گرفته بر روی تایمر پمپ 6 میلیمتر است و به کاربر این امکان را می دهد تا لوله های اسپاگتی 6 میلیمتر یا کولری را به آن متصل کند. با این حال باید توجه کنید که استفاده از این تایمر های پمپ دار محدودیت های مخصوص به خودش را هم دارد. با توجه به اینکه حجم آبی کمی را می تواند پمپ کند و ابعاد آن بسیار کوچک است باید دقت کنید که برای محیط های کوچک قابل استفاده است و در محیط های بزرگ و گسترده کارایی ندارد. 

بهترین تایمر آبیاری پمپ دار

تایمر آبیاری پمپ دار

بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد