کجا تایمر آبیاری دو خروجی لازم داریم؟

alireza alavi سه شنبه 15 مهر 1399 - 14:21
کجا تایمر آبیاری دو خروجی لازم داریم؟
تایمرهای آبیاری در واقع شیرهای تایمرداری است که در دو مدل تک خروجی و دو خروجی عرضه می شوند، در این مقاله با هم بررسی میکنیم که در چه محوطه هایی مجبور به استفاده از تایمر دو خروجی هستیم!

                                                

از مهمترین نیازهای هر گونه گیاهی تزریق مقدار مشخصی از آب در مدت زمانی مشخص است، مهمترین دغدغه ی ما در نگهداری از گیاهان خود فراموش کردن زمان آبیاری یا نگرانی از مقدار آبی است که به آنها میدهیم!

تایمرهای آبیاری روی شیر آب اصلی نصب شده و به ما این امکان را می دهد تا با تنظیم تایمر بر اساس نیاز آبیِ فصلیِ گونه های گیاهی موجود در محوطه، دغدغه آبیاری را نداشته باشیم. 


همانطور که میدانیم نیاز آبی گونه های مختلف گیاهی متفاوت است اگر برای آبیاری از نازلها و تایمر آبیاری استفاده کنیم، میدانیم که زمان آبیاری را بر اساس آبدهی نازل و نیاز آبی گیاه تنظیم میکنیم.

                                                                                 

در دو حالت زیر، برای آبیاری دقیق نیازمند تایمر آبیاری دو خروجی هستیم:

1- گاهی نیاز آبی گونه های گیاهی ما آنچنان متفاوت است که نیازمند منطقه یا به اصطلاح زون بندی هستیم، که هر کدام از این زون ها برنامه آبیاری کاملا متفاوتی نیاز دارد. مثلا :(منطقه 1 که درختهای میوه ده هستند، نیازمند این است که سه روز یک بار به مدت 50 دقیقه آبیاری شوند، و منطقه 2 که چمن و گل هستند نیاز دارند روزی 2 بار به مدت 10 دقیقه آبیاری شوند)


در صورت نیاز به داشتن زونبندی بیش از 2 ناحیه در محوطه مورد نظر، پیشنهاد ما به شما استفاده از کنترلرهای آبیاری و شیرهای برقی است که در مقاله ای به صورت مفصل توضیح داده شده. 


2- گاهی گونه هایی از گیاهان به شدت حساس به تنش آبی داریم که شاید لازم باشد دو بار در روز با مدت زمانهای مختلف آبیاری شوند. مثلا: ( یک بار صبح به مدت 20 دقیقه، و بار دیگر غروب به مدت 5 دقیقه)

در هرکدام از شرایط بالا ما نیازمند تایمر آبیاری دو خروجی هستیم!

تایمرآبیاری دو خروجی  Amico plus 2  و Amico R 2 تنها تایمرهای آبیاری دو خروجی موجود در بازار ایران هستند.


بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد