آبپاش مخفی شونده روتوری مخصوص آبیاری چمن مدل S075D

alireza alavi چهارشنبه 24 مهر 1398 - 14:24
آبپاش مخفی شونده روتوری مخصوص آبیاری چمن مدل S075D

با توجه به اهمیت چند جانبه آبیاری فضای سبز در راستای صرفه جویی در مصرف آب و در عین حال حفظ زیبایی فضای سبز و محوطه مورد نظر، استفاده از آبپاشهای مخفی شونده به شدت رواج پیدا کرده است.

بنابراین شما به عنوان یک کاربرحرفه ای آبپاش های فضای سبز قطعا با آبپاشهای مخفی شونده یا POP – UP برای آبیاری چمن و مزایای آن نسبت به آبپاشهای ضربه ای آشنا هستید. 

همچنین با انواع تقسیم بندی آبپاشهای مخفی شونده فضای سبز هم آشنا هستید. انواع روتورها (Rotors) یا آبپاشهای دنده ای( Gear driven pop –up Sprinklers ) که در داخل بدنه آبپاش تعدادی چرخ دنده وجود دارد که به واسطه ورود آب به آبپاش مخفی شونده موتور محرک فیزیکی آن شروع به فعالیت کرده و آبپاش شروع به چرخش یا Rotration میکند لذا وجه تسمیه این آبپاشهای روتوری مخفی شونده (روتورها) از همین موضوع می‌باشد. روتورها برای فضاهای سبز بزرگ در رنج 6 تا 30 متر کاربرد دارند.

دسته دیگر آبپاشهای مخفی شونده اسپریرها (Sprays) می‌باشد که ساختار ساده تری دارند و تنها آب از روزنه خروجی آبپاش چمن خارج می‌شود و درجه قطاع پاشش (Arc) آن قابل تنظیم می‌باشد. پس اسپریرها آبپاشهای مخفی شونده ساده تری هستند و بدون چرخش خود آبپاش و جت پاشش، آب را در قطاع قابل تنظیم 30 تا 360 درجه می پاشند و عمدتاً برای فضاهای سبز کوچکتر دو رنج 2 تا 6 متر قابل کاربردند.

  

بهره برداران حرفه ای و  اجرا کننده گان سیستم های آبیاری فضای سبز با آبپاشهای مخفی شونده، قطعاً در جریان مشکلات و محدودیت های طراحی و جایگذاری آبپاشهای مخفی شونده به خصوص روتورها در پروژه های فضای سبز حرفه ای می‌باشند.

 هر روتور معمولا دارای تعدادی نازل می‌باشد که هر یک از این نازل ها دبی ثابت در فشار کارکرد مشخص به همراه شعاع پاشش مشخصی دارند. یعنی طراح سیستم آبیاری با توجه به فضاهای موجود در طرح پروژه می‌تواند با تغییر نازل‌های آبپاش روتوری با انعطاف بیشتری به جایگذاری آبپاش‌ها در سیستم بپردازد.

اخیراً شرکت رین ایتالیا ( Rain – Italy) از تکنولوژی پیشرفته IFT یا Inteligent Flow Tecnology  یا کنترل یا تنظیم جریان هوشمند پرده برداری نموده است.

با استفاده از این تکنولوژی مثلاً در روتور 4/3 اینچ این شرکت  مدل S075 D شما علاوه بر قابلیت استفاده از نازل‌های متنوع امکان تنظیم یا کم و زیاد کردن دبی جریان را خواهید داشت.

ناگفته پیداست با کم و زیاد کردن دبی جریان در فشار مشخص شعاع پاشش یا شعاع پرتابه  آب هم کم یا زیاد خواهد شد.

این قابلیت انعطاف، طراحی سیستم آبیاری و توانمندی مجری طرح را به مراتب بیشتر کرده و امکانات فوق العاده ای در اختیار بهره برداران پروژه‌های فضای سبز حرفه ای قرار میدهد.

جدل مقایسه ای روتورهای هانتر و رین

بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد