Loading...

هفت گام تا نصب سیستم مه پاش در منزل

هفت گام تا نصب سیستم مه پاش در منزل
در این مقاله با هم یاد میگریم تا یک سیستم ساده مه پاش را در محیط منزل، کافی شاپ، رستوران و یا حتی در فضای باز محل کسب و کار خود نصب کنیم!

تا به حال در یک روز گزم تابستانی در بیرون از محیط خانه بوده اید؟

برای شما هم پیش آمده که میخواهید مدت زمان بیشتری را در فضای باز بگذرانید اما خورشید و گرمای آن شما را داخل خانه نگه میدارد؟

در این جا با یک روش عالی به شما کمک میکنیم که تا با نصب یک سیستم مه پاش خانگی، در روزهای گرم هم از محیط بیرون منزل لذت ببرید!

سیستم  مه پاش از آن جهت بهترین گزینه برای روزهای گرم تابستان است که با وجود خنک نگهداشتن از خیس شدن شما و لباسهایتان جلوگیری میکند. در سیستمهای مه پاش باعث پایین آمدن دما و افزایش رطوبت محیط می شوند. بنابراین در مناطق شرجی مخصوصا با رطوبت بالای 80 درصد میزان تاثیر مه پاش بر کاهش دمای محیط کم میشود و نیازمند روشهای دیگری برای کاهش دمای محیط هستیم. 

در نصب سیستمهای مهپاش این نکته را در نظر بگیرید که هر چه فشار بالاتر مه ایجاد شده خشک و خنک تر می باشد.

تجهیزات مورد نیاز

در سیستمهای مه پاش خانگی چون به فشار بالا برای نازلهای مهپاش نیاز نداریم، فشار آب شهری کافی بوده بر خلاف سیستمهای مه پاش صنعتی پمپ برای تامین فشار بالا حذف می شود.

بقیه تجهیزات عبارتند از:

1- نازل ها : از نظر ما مهندسین آبیاری اصولا گسیلنده و نازلها مهمترین انتخاب در یک سیستم آبیاری هستند زیرا عملکرد کل تجهیزات را تحت الشعاع قرار می دهند و از آنجایی که عملکرد سیستم مهپاش همانند یک سیستم آبیاری کوچک می باشد. بنابراین در انتخاب نازل ها دقت کنید: نازل های مه پاش در جنس، سایز، اندازه دریچه خروجی آب، دارابودن فیلتر سرخود، جنس سری نازل با هم تفاوت دارند. به طور معمول از نازل های مه پاش پلاستیکی در مهپاش های خانگی استفاده می گردد، فشار قابل تحمل در این نازل ها کمتر از مدل های دیگر است.اما بهترین آنها نازل استیل است که منفذ آن ریزتر از بقیه موارد بوده و نسبت به نوع پلاستیکی فشارهای خیلی بیشتری را تحمل میکند. 

فاصله بین نازلها: تنظیم فاصله بین نازلها باید به گونه ای باشد که تعداد نازلها آنقدر زیاد نشود که موجب خیش شدن اشخاص و معابر شود به طور کلی در استراحت گاه، رستوران، باغ و ویلاها فاصله بین نازلها را 0/5 الی 1 متر نظر میگریم

شماره نازل: بسته به میزان حجم مه مورد نیاز شماره نازل را انتخاب میکنیم. برای حجم مه زیاد از نازل شماره 50، حجم مه متوسط از نازل شماره 30 و حجم مه کم شماره نازل 20 را انتخاب میکنیم.

استفاده از نازل ضد چکه در سیستم های مهپاش: این نازلها به واسطه فنری که در پشت نازل قرار گرفته بلافاصله بعد از خاموش شدن پمپ، باعث بسته شدن نازل می شوند، و از چکه کردن آن جلوگیری میکند.

2- لوله PVC یا لوله 6 میلی متری به اصطلاح ماکارونی : نازلهای مه پاش روی لوله 6 میلیمتری نصب میشود، با توجه به محیطی که میخواهید مه پاش نصب کنید، متراژ مورد نیاز از لوله ماکارونی یا به اصطلاح بازار لوله کولری تهیه کنید.

                                             

3-سه راهی 6 میلیمتر: جهت نصب مه پاش روی لوله 6 میلیمتری:

4- بست ابتدایی 6 میلیمتری: این بست برای گرفتن انشعاب مستقیم از لوله اصلی یا فرعی آبرسان مورد استفاده قرار میگیرد.

5-تایمر مهپاش: تایمرهای 

0
نظرات
  ارسال نظر
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد
  برند ها